Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
1864-ben ezen a napon hunyt el Madách Imre költő, író, a magyar irodalom és drámaköltészet kiemelkedő alakja. Az évforduló alkalmából most összeállítottunk egy tesztet a legismertebb alkotásáról, Az ember tragédiájáról. Nektek hibátlan lesz?
Egy napra a diákok vették birtokukba a szolnoki Szigligeti Színházat a teátrum által útjára indított kezdeményezés, az Ádámok és Évák Ünnepe alkalmából. A város középiskolásaiból alakult csapatok a nagyszínpadon hétfőn késő éjszakába nyúló vetélkedőn Madách Imre klasszikus alkotását, Az ember tragédiáját elevenítették meg.
Az ember tragédiája Madách Imre legfontosabb és legismertebb műve. 1859. február 17-én kezdte írni és 1860. március 26-án fejezte be. Arany János javaslatára és segítségével 1860-61-ben javításokat eszközölt művén. Nyomtatásban először 1862. január 12-én jelent meg. Színpadi bemutatására 1863-ban került sor.
A Tragédia műfaja drámai költemény, benne az emberiség sorskérdései fogalmazódnak meg. A drámai költemény főhőse az örök ember megtestesítője, akit mindig a boldogság keresése foglalkoztatta. A Tragédia rokonsága az európai drámai költeményekkel a mitikus lények megjelenítésében mutatható ki. Ezek a lények az emberiség történelmének alkotóivá váltak, bennük a szerzők az anti-isten képzetét alkották meg. Ők Istennel azonos erőt birtokolnak, de a gondolkodásmódjuk pont ellentétes Isten gondolkodásával. A Tragédiában ez az alak Lucifer.